Epdm Ağır Ses Bariyeri

Kauçuk Epidyem ağır bariyer ürünleri, bir titreşim kaynağından yayılan darbe ve yapı kaynaklı gürültüleri düşürerek mükemmel bir akustik performans sağlar. Bu malzemeler, yaygın olarak otomotiv sektöründe iç trim malzemeleri olarak örneğin taban halılarının altında , motor izolasyon kompartmanında kullanılır.Ayrıca İnşaat sektöründe projelerde zemin ve duvar yalıtım elemanları olarak çok yaygın kullanılmaktadır. Akustik Sünger veya ses kesici sünger ile birlikte uygulandığında en güçlü sesleri dahi kesebilmektedir.

İKİ SÜNGERİN ARASINDA UYGULANDIĞINDA ÜSTÜN SES YALITIM PERFORMANSI GÖSTERMEKTEDİR.

Kauçuk Epidyem ağır bariyer, bir ses bariyeri olup yüksek dansiteli elastomerlerin (EPDM ve EVA) ile mineral dolgunun karıştırılması ile üretilmiştir. Kauçuk Epidyem , esnek, takviyesiz ve esnek yapıdadır.Böylelikle bir noktadan diğer noktaya hareket eden gürültü enerjisinin önünde bariyer (engel) oluşturur.

Mükemmel akustik performans, Mükemmel dayanıklılık, Şerit ve plaka olarak asılarak kullanılabilir, Ses bariyer karakteristiği STC-26 ya kadar çıkabilir, İhtiyaca göre ağırlık alternatifi, Daha iyi bir yalıtım için poliester NW lamine edilebilir, İstenilen boyutta ve kalınlıkta üretim, Rulo veya plaka olarak temin edilebilir.

Uygulama Alanları : Havalandırma kanallarında, mekanik dairelerde, jeneratör, Tekne Yalıtımı , Yat Motoru Ses İzolasyonu, kompresör kabinlerinde, kısacası ses yalıtımı gereken her noktada, disko, restoran, sinema, konser, toplantı salonları gibi akustik çözüm gereken alanlarda kullanılmaktadır.

Teknik Özellikler : 1000 mm genişlikte 35-15 yumurta profilli, EPDM ağır bariyer katmanlı imal edilmektedir. Yutum kabiliyetini arttırmak için yumurta, labirent, spesiyal vs. profiller de üretilmektedir. Ses iletim kaybı (transmission loss) için kullanılan ağır bariyer için isteğe göre EPDM; kurşun, PVC, bitüm kullanılmaktadır.